Google Search Console yra vienas naudingiausių įrankių norint stebėti savo svetainės lankomumą, matyti iškilusias problemas, kurias nurodo pats Google bei SEO optimizavimui apskritai. Šis nemokamas įrankis leidžia atlikti daug svarbių ir naudingų veiksmų siekiant gerinti svetainės atvaizdavimą Google paieškoje. Štai vienos svarbiausių Google Search Console funkcijų.

1. Pateikti svetainės žemėlapį

Nors Google bot/robotai ir patys gali matyti visą jūsų svetainę (nebent jiems drausite), tačiau pateikdami Google savo puslapių sąrašą palengvinsite šitą procesą, o tai reiškia, sutaupysite savo laiko. Taip yra todėl, kad sukūrus puslapį, jis ne iš karto atsiranda Google paieškose ir yra matomas kitiems. Tam reikia laiko ir tas laiko intervalas visada skirtingas. Pateikdami savo žemėlapį (sitemap) pagreitinsite tą procesą ir tuo pačiu greičiau bus pastebėti jūsų puslapyje atlikti atnaujinimai. Sukurti sitemap yra labai paprasta, tai galite padaryti daugelyje svetainių (Svetainių sąrašas čia). O kai sukursite, tuomet keliaukite į Google Search Console ir spauskite Sitemaps.

2. Sužinoti kokius žodžius naudodami žmonės jus rado

Kiekvienas jūsų puslapio lankytojas į Google vedė tam tikrus žodžius, pagal kuriuos atrado daug puslapių. Search Console galite stebėti pagal kokius pagrindinius žodžius žmonės atklydo į jūsų puslapį. Taip pat matysite kokie žodžiai, kiek žmonių atvedė pas jus – tam reguliuoti padės SEO optimizavimas.

3.Search Console leis sužinoti sėkmingiausius puslapius tinklapyje

Search Console pateikia informaciją kokiuose jūsų tinklapio puslapiuose žmonės lankosi dažniausiai, praleidžia daugiausiai laiko. Taip pat matysite į kokius puslapius tiesiogiai žmonės patenka iš Google. 

4. Sužinokite kas yra jūsų lankytojai

Search Console matysite įvairiausią informaciją apie savo lankytojus, Galite sužinoti iš kokios jie šalies, miesto, kokią kalbą naudoja savo įrenginyje, kuriuo naršo. Matysite net kokiomis dienomis ir kurią valandą apsilanko daugiausiai lankytojų. Taip pat gali sekti kokius įrenginius ir operacines sistemas jie naudoja.

5. Sužinosite ar puslapis pritaikytas mobiliesiems

Šiais laikais SEO optimizavimas turėtų prasidėti nuo puslapio pritaikymo mobiliesiems įrenginiams. Vienas iš svarbiausių puslapių kokybės vertinimo faktorių yra pritaikymas įvairiems įrenginiams. Google Search Console patikrins jūsų puslapį ir pateiks ataskaitą ar visi tinklapio puslapiai yra pritaikyti mobiliesiems, o jei ne – nurodys problemas.

6. Search Console matysite savo nuorodas

Vienas svarbiausių SEO optimizavimo faktorių – nuorodos. Čia jūs matysite kokiose tiksliai vietose yra jūsų tinklapio nuorodos vedančios jums lankytojus. Taip pat žinosite kokio tipo tai nuoroda: paveikslėlis, linkas ar tekste paslėpta nuoroda. Kitas naudingas dalykas yra tas, kad matysite, kurios iš esamų nuorodų yra neveikiančios ir galėsite imtis veiksmų joms sutvarkyti arba pašalinti.

7. Google Search Console padeda užtikrinti saugumą

Šiais laikais didelę konkurenciją keliantys puslapiai susiduria su įsilaužėlių atakomis. Search Console nuolat pateiks informaciją apie jūsų puslapio saugumą ir būsite įspėti vos kažkas bandys įsilaužti į jūsų duomenų bazę.

Categories: SEO

0 Comments

Parašykite komentarą