paieškos variklis seo search engine, paieškos sistemos

Informacijos tikrinimas ir talpinimas

Paieškos varikliai turi dvi pagrindines funkcijas: tikrinti ir talpinti informaciją, bei pateikti ją vartotojams eilės tvarka pagal tai, kaip patikrinta informacija tiksliai atitinka vartotojo paiešką. Visą pasaulio internetinių puslapių tinklą įsivaizduok kaip didžiulį susisiekimo tinklą su daugybe stotelių. Kiekviena stotelė yra internete esantis puslapis, paveikslėlis ar failas. Paieškos varikliams reikia būdo kuo efektyviau aplankyti visas esančias stoteles ir tam jie naudoja patį lengviausią būdą – nuorodas. 

Nuorodų struktūra tinklalapyje turi tarpusavyje sujungti visus puslapius. Nuorodos padeda paieškos varikliams pasiekti milijardus sujungtų failų esančių puslapiuose. Aptikę tokius puslapius, paieškos varikliai nuskaito juose esančius failus ir visą informaciją talpina savo duomenų bazėse, atitinkamai pažymi ir, kai kažkas paieškoje ieško tokios informacijos – ji pateikiama. Kad sugebėtų apdoroti ir valdyti tokio masto informaciją, paieškos varikliai turi dideles duomenų bazes visame pasaulyje. Šiose duomenų bazėse yra tūkstančiai prietaisų apdirbančių didelius informacijos kiekius žaibišku greičiu. Kai vartotojas bet kuria paieškos variklyje pateikia užklausą jis gauna atsakymus tą pačia akimirką. Net sekundės ar dviejų uždelsimas sukeltų nepasitenkinimą, tad paieškos varikliai deda daug pastangų, kad veiktų kuo efektyviau.

Paieškų atsakymų pateikimas

Paieškos varikliai yra atsakymų mašinos. Kai interneto vartotojas pateikia paieškos užklausą, paieškų varikliai akimirksniu peržvelgia milijardus turimų failų su informacija ir padaro du dalykus: viena – atrenka labiausiai klausimą atitinkančios informacijos turinčius puslapius ir antra – pateikia juos eilės tvarka nuo daugiausiai naudingos ir atitinkančios informacijos turinčios svetainės. SEO optimizacijos tikslas yra puslapio turinį sustyguoti taip, kad paieškos varikliams būtų aišku kokios ir kiek naudingos informacijos puslapyje yra ir tą informaciją padaryti kuo lengviau pasiekiamą.

Kodėl paieškos varikliai negali patys rasti tavo puslapio?

paieškos sistemos

Paieškos varikliai nuolat tobulėja, tačiau jiems vis tiek praverčia pagalba. Didieji paieškos varikliai Google, Bing, Yahoo! nuolat atnaujina savo paieškos sistemas, kad puslapių tikrinimo robotai dirbtų greičiau, tiksliau ir pateiktų geresnius rezultatus, tačiau ir jiems yra ribos. Teisingai atliktas SEO optimizavimas gali padėti pritraukti tūkstančius lankytojų, tuo tarpu blogas SEO gali nublokšti puslapį į paieškos rezultatų paskutinius puslapius, kur lankytojai apsilanko labai, labai retai. Paieškos varikliams padeda ne tik turinys, vidinis SEO, bet ir pateiktas svetainės žemėlapis (sitemap.xml) ir paieškos variklių robotus kontroliuojantis failas ‘robots.txt’

SEO optimizacija ne tik padeda turinį patalpinti į paieškos variklių sistemas, bet ir skatina tą turinį atsirasti geresnėse pozicijose, kad šis būtų randamas daugiau žmonių. Interneto rinka tampa vis labiau konkurencinga, tad kompanijos , kurios savo puslapiams naudoja SEO paslaugas, turi daug geresnius šansus pritraukti didžiąją dalį interneto naudotojų.

Categories: SEO